White space
torek: 7:00-14:00
četrtek: 7:00-14:00

POMEMBNO OBVESTILO

Na podlagi odredbe o začasnih ukrepih za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19) se v ZD Slovenska Bistrica od ponedeljka, 16.3.2020,  do nadaljnjega odpove opravljanje storitev v službi odraslo in otroško zobozdravstvo.

Zobozdravstvene ambulante se zapirajo v celoti.

Vsi ostali že naročeni zobozdravstveni pregledi se do nadaljnjega odpovedujejo, pacienti bodo o novih terminih pravočasno obveščeni.

Za nujne primere poteka zobozdravstveno varstvo za otroke in odrasle na Vstopni točki na lokaciji Ulica Kneza Koclja 10, Maribor–  izključno za nujne primere in sicer med 7.00 in 20.00 uro.

Katera so nujna stanja v zobozdravstvu?

• močan zobobol –huda stalna bolečina, ki je ne odpravijo tablete proti bolečinam,
  • akutna infekcija–vnetje, ki se kaže kot oteklina, težje požiranje in odpiranje ust in povišana telesna temperatura,
  • večja krvavitev –na primer po izdrtju zoba ali poškodbi,
  • poškodba zob, poškodba v področju ustne votline.

Katere so nujne zobozdravstvene storitve?

• odprtje zoba,
  • rez sluznice,
  • izdrtje zoba (če nujnega stanja ni možno odpraviti drugače),
  • zaustavitev krvavitve,
  • imobilizacija zoba ali začasna zapora zoba pri poškodbah zob.

Odmor med delom od 10:30 do 11:00 ure.

Naročanje je možno:

• osebno v ordinacijskem času
  • na e-naslov: narocanje.szap [at] zd-sb.si
  • po pošti na naslov: Osnovna šola Poljčane, Šolska zobna ambulanta, Dravinjskacesta 26, 2319 Poljčane
  • po telefonu: 02 829 58 21 v torek in četrtek od 8:00 do 10:00 ure

Na dan 1.2.2020 je vpisanih 467 pacientov