White space
sreda: 11:00-18:00
petek: 7:00-14:00

OBVESTILO O PONOVNEM PRIČETKU DELA

1. Odpadejo vsi termini, ki smo jih določili pred epidemijo COVID-19.

2. Za pregled oz. poseg pri zobozdravniku se je potrebno NAROČITI. Pokličete lahko na telefonsko številko 02/843 27 77. Če imate možnost elektronskega komuniciranja nam pišete na elektronski naslov narocanje.pedontologija [at] zd-sb.si

Ob tem obvezno napišite:

• ime in priimek otroka
  • datum rojstva otroka
  • izbrani zobozdravnik
  • natančno, kaj želite
  • obvezno navedite telefonsko številko, na katero ste dosegljivi.
  1. Če imate eno od nujnih stanj, kot so:

• močan zobobol (huda stalna dnevno nočna bolečina, ko protibolečinske tablete ne pomagajo več)
  • vnetje, ki se kaže z oteklino, ognojkom, težkim odpiranjem ust in požiranjem
  • krvavitve po ekstrakcijah
  • poškodbe v področju zob in čeljusti

se je prav tako potrebno NAROČITI.

1. Otrok naj na pregled pride samo, če je ZDRAV. V primeru znakov infekcije dihal nas o tem obvestite.

2. Pred vstopom v zdravstveno ustanovo vas bo zdravstveni delavec povprašal za razlog prihoda ter vam podal potrebna navodila. Če ste dogovorjeni z zobozdravnikom, si boste pred odhodom v zdravstveno ustanovo razkužili roke in nadeli zaščitno masko, tudi otrok. Starš/skrbnik otroka bo izpolnil vprašalnik o zdravstvenem stanju otroka, ki se nanaša na obdobje zadnjih 14 dni (vprašalnik najdete na spletni strani zdravstvenega doma ali vam ga izroči zdravstveni delavec). Vprašalnik podpišete ter ga izročite zdravstvenemu delavcu, ki izvaja storitev.

3. V zdravstveno ustanovo lahko vstopite NAJVEČ 5 MINUT PRED NAČRTOVANIM TERMINOM in počakajte pred vrati. Zadrževanje v čakalnici ni dovoljeno. Če boste zamudili termin, vas ne bomo mogli sprejeti.

4. Izjemoma je dovoljeno spremstvo ENE ZDRAVE ODRASLE OSEBE za predšolske in osnovnošolske otroke.

5. Pred pregledom poskrbite za ustrezno otrokovo ustno higieno.

6. Na pregled pridite s pravilno nameščeno masko, prav tako otrok (pokrivati mora usta in nos).

7. Ob odhodu iz zdravstvene ustanove si razkužite roke.

Odmor med delom v dopoldanskem času od 10:30 do 11:00 ure in v popoldanskem času od 15:30 do 16:00 ure.

Naročanje je možno:

• na e-naslov: narocanje.pedontologija [at] zd-sb.si
  • osebno v ordinacijskem času
  • po pošti na naslov: ZD Slov. Bistrica, Pedontologija, Partizanska ulica 30, 2310 Slov. Bistrica
  • po telefonu: 02 843 27 77 v ponedeljek, sredo in petek od 11:00 do 13:00 ure
  • e-naročanje: https://narocanje.ezdrav.si

V skladu z delitvijo dela v pedontologiji in podpisano pogodbo z ZZZS vas obveščamo, da pedontolog zagotavlja svojo prisotnost v ordinaciji dopoldan od 7:00 do 11:00 ure, popoldan od 11:00 do 15:00 ure.

V preostalem času obstaja možnost zdravnikove odsotnosti zaradi opravljanja pavšalnih storitev s področja zobozdravstvene preventive.

Zato prosim, da upoštevate datume in ure, ko ste naročeni.

Hvala za razumevanje

White