White space
sreda: 11:00-18:00
petek: 7:00-14:00

POMEMBNO OBVESTILO

Na podlagi odredbe o začasnih ukrepih za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19) se v ZD Slovenska Bistrica od ponedeljka, 16.3.2020,  do nadaljnjega odpove opravljanje storitev v službi odraslo in otroško zobozdravstvo.

Zobozdravstvene ambulante se zapirajo v celoti.

Vsi ostali že naročeni zobozdravstveni pregledi se do nadaljnjega odpovedujejo, pacienti bodo o novih terminih pravočasno obveščeni.

Za nujne primere poteka zobozdravstveno varstvo za otroke in odrasle na Vstopni točki na lokaciji Ulica Kneza Koclja 10, Maribor–  izključno za nujne primere in sicer med 7.00 in 20.00 uro.

Katera so nujna stanja v zobozdravstvu?

• močan zobobol –huda stalna bolečina, ki je ne odpravijo tablete proti bolečinam,
  • akutna infekcija–vnetje, ki se kaže kot oteklina, težje požiranje in odpiranje ust in povišana telesna temperatura,
  • večja krvavitev –na primer po izdrtju zoba ali poškodbi,
  • poškodba zob, poškodba v področju ustne votline.

Katere so nujne zobozdravstvene storitve?

• odprtje zoba,
  • rez sluznice,
  • izdrtje zoba (če nujnega stanja ni možno odpraviti drugače),
  • zaustavitev krvavitve,
  • imobilizacija zoba ali začasna zapora zoba pri poškodbah zob.

Odmor med delom v dopoldanskem času od 10:30 do 11:00 ure in v popoldanskem času od 15:30 do 16:00 ure.

Naročanje je možno:

• na e-naslov: narocanje.pedontologija [at] zd-sb.si
  • osebno v ordinacijskem času
  • po pošti na naslov: ZD Slov. Bistrica, Pedontologija, Partizanska ulica 30, 2310 Slov. Bistrica
  • po telefonu: 02 843 27 77 v ponedeljek, sredo in petek od 11:00 do 13:00 ure
  • e-naročanje: https://narocanje.ezdrav.si

V skladu z delitvijo dela v pedontologiji in podpisano pogodbo z ZZZS vas obveščamo, da pedontolog zagotavlja svojo prisotnost v ordinaciji dopoldan od 7:00 do 11:00 ure, popoldan od 11:00 do 15:00 ure.

V preostalem času obstaja možnost zdravnikove odsotnosti zaradi opravljanja pavšalnih storitev s področja zobozdravstvene preventive.

Zato prosim, da upoštevate datume in ure, ko ste naročeni.

Hvala za razumevanje

White