Posted on: Tor, 09/11/2021 By: zd-sb

VSTOP V ZD

Spoštovani pacienti ZD Slovenska Bistrica,

V ZD smo po veljavnem Odloku o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (Ur.list RS, št.174 z dne 6.11.2021) dolžni preverjati PCT pogoj pri uporabnikih zdravstvenih storitev. Prosimo vas, da na vaš predhodno naročeni termin za izvedbo zdravstvene storitve pridete pravočasno ter osebju na vstopni točki ZD predložite dokazilo, iz katerega bo jasno razvidno, da izpolnjujete PCT pogoj. V primeru, da PCT pogoja ne boste izpolnjevali, zdravstvene storitve ne boste mogli opraviti (izjema so akutna oziroma nujna zdravstvena stanja).

Obvezna je uporaba kirurške maske ali maske tipa FFP2.

Vljudno vas prosimo za spoštljiv in korekten odnos do našega osebja.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in sodelovanje v skupnem prizadevanju pri obvladovanju epidemije COVID-19.

DOKAZOVANJE POGOJA PREBOLEVNOSTI, CEPLJENOSTI ALI TESTIRANJA

Pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja (v nadaljnjem besedilu: pogoj PCT) je izpolnjen, če

se osebe izkažejo z veljavnim osebnim dokumentom in razpolagajo z enim od spodaj

navedenih dokazil, in sicer:

1. z dokazilom o negativnem rezultatu testa PCR, ki ni starejši od 72 ur od odvzema brisa,

ali testa HAG, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa,

2. z digitalnim COVID potrdilom EU v digitalni ali papirnati obliki, opremljenim s kodo QR

(v nadaljnjem besedilu: EU DCP),

3. z digitalnim COVID potrdilom tretje države v digitalni ali papirnati obliki, opremljenim

s kodo QR, ki vsebuje vsaj enake podatke kot EU DCP in ga je pristojni zdravstveni organ

tretje države izdal v angleškem jeziku (v nadaljnjem besedilu: DCP tretje države),

4. z dokazilom o cepljenju zoper COVID-19, s katerim izkazujejo, da so prejele:

a. drugi odmerek cepiva Comirnaty proizvajalca Biontech/Pfizer, cepiva Spikevax

(COVID-19 Vaccine) proizvajalca Moderna, cepiva Sputnik V proizvajalca

Russia’s Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology, cepiva

CoronaVac proizvajalca Sinovac Biotech, cepiva COVID-19 Vaccine proizvajalca

Sinopharm, cepiva Vaxzevria (COVID-19 Vaccine) proizvajalca AstraZeneca in

cepiva Covishield proizvajalca Serum Institute of India/AstraZeneca ali

kombinacijo dveh predhodno naštetih cepiv. Dokazilo se pridobi takoj po

prejetem drugem odmerku;

b. odmerek cepiva COVID-19 Vaccine Janssen proizvajalca Johnson in

Johnson/Janssen-Cilag. Dokazilo se pridobi z dnem cepljenja;

5. z dokazilom o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od deset dni, razen če

zdravnik presodi drugače, vendar ni starejši od 180 dni,

6. z dokazilom o prebolelosti iz prejšnje točke in dokazilom o cepljenju, s katerim

dokazujejo, da so bile v obdobju, ki ni daljše od 180 dni od pozitivnega rezultata testa PCR oziroma od začetka simptomov, cepljene z enim odmerkom cepiva iz prve alineje 4.

točke. Zaščita se vzpostavi z dnem cepljenja.

IZJEME OD IZPOLNJEVANJA POGOJA PCT

1. osebam, ki so mlajše od 12 let,

2. osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 12.

leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase,

3. uporabnikom zdravstvenih storitev, če gre za cepljenje proti COVID-19, gripi ali testiranje na prisotnost virusa SARS-CoV-2,

4. pri nujnih zdravstvenih storitvah.