Posted on: Tor, 24/03/2020 By: zd-sb

SPREMENJEN REŽIM VSTOPA V ZD SLOVENSKA BISTRICA

ZD Slovenska Bistrica od ponedeljka, 23. 3. 2020, deluje po spremenjenem režimu dela in dostopa. Vstop je mogoč izključno prek vzpostavljene triaže pred ZD Slovenska Bistrica, kar velja tudi za zaposlene. Zdravstveni delavec na triaži vas bo povprašal za razlog prihoda, vam izmeril telesno temperaturo, povprašal po počutju ter vam podal potrebna navodila. Če ste dogovorjeni z zdravnikom, si boste pred odhodom v ZD razkužili roke in nadeli zaščitno masko. Če pa niste dogovorjeni, vas prosimo, da pokličete na informacije ZD, kjer vam bodo podali potrebne informacije.

Telefonske številke informacij: 02/843 27 00 od ponedeljka do petka med 7. in 19. uro.

Splošne ambulante delajo po rednem urniku na epidemiji prilagojen način. Pregled pri zdravniku je možen samo po predhodnem naročilu, zato pokličite v ambulanto osebnega zdravnika ali pišite po elektronski pošti.

Ob tem obvezno napišite:

• ime in priimek
  • rojstni datum
  • natančno, kaj želite
  • katero zdravilo (prepišite iz škatlice ime zdravila in mg)
  • bolniški stalež (zakaj, od-do)
  • medicinsko-tehnični pripomoček
  • obvezno navedite telefonsko številko, na katero ste dosegljivi

Otroška dispanzerja in dispanzerja za šolske otroke in mladino ne delujeta več na ravni osebnega izbranega zdravnika, zato v primeru, če je vaš otrok akutno obolel ali potrebujete druge zdravstvene storitve (recepti, napotnice, ureditev bolniškega staleža) pokličete.

- Dispanzer za šolske otroke in mladino:  02/843 27 63 od ponedeljka do četrtka med 7. in 19. uro, v petek med 7. in 14. uro.

V primeru, da imate možnost elektronskega komuniciranja, lahko pišete na elektronski naslov narocanje.kajba [at] zd-sb.si

- Otroški dispanzer:  02/843 27 70 od ponedeljka do petka med 7. in 14. uro in 02/843 27 63 od ponedeljka do četrtka med 14. in 19. uro.

V primeru, da imate možnost elektronskega komuniciranja, lahko pišete na elektronski naslov narocanje.gospodinovic [at] zd-sb.si

Ob tem obvezno napišite:

• ime in priimek
  • rojstni datum
  • telesna teža otroka
  • izbrani osebni zdravnik
  • natančno, kaj želite
  • katero zdravilo (prepišite iz škatlice ime zdravila in mg)
  • bolniški stalež (zakaj, od-do)
  • medicinsko-tehnični pripomoček
  • obvezno navedite telefonsko številko, na katero ste dosegljivi

Ukrep je sprejet iz preventivnih razlogov, za zaščito zdravstvenih delavcev in pacientov in predvsem za preprečevanje širjenja okužbe s COVID-19.

Prosimo za potrpežljivost, saj pričakujemo večjo obremenjenost telefonskih linij. Zahvaljujemo se vam za razumevanje in spoštovanje protokola prihoda.

Slovenska Bistrica, 23. 3. 2020