Spoštovani,

če imate VROČINO z znaki okužbe dihal, ki se kažejo predvsem, ne pa izključno, s KAŠLJEM IN/ALI TEŽKIM DIHANJEM in ste v 14 dneh pred začetkom bolezni bili na Kitajskem, v Južni Koreji, Iranu ali Italiji (regija Lombardija, Benečija, Emilia  Romagna, Piemont in Rim) ali ste bili v tesnem stiku s potrjenim primerom okužbe z 2019 – nCoV ali utemeljeno sumite, da bi bili lahko okuženi s koronavirusom, vas prosimo, da po telefonu obvestite izbranega osebnega zdravnika in ostanete doma.

Če ste kljub temu prišli v zdravstveni dom, pozvonite na zvonec dežurne ambulante, ki je ob vhodu v ZD in počakajte zdravstvenega delavca.

Prosimo, da v ZD ne vstopate brez dovoljenja zdravstvenih delavcev!

Pri okužbi z novim koronavirusom ZDRAVIMO LE SIMPTOME BOLEZNI.

1. Znižuje telesno temperaturo z antipiretiki (Lekadol tablete, Calpol sirup, Daleron sirup, tablete - dostopno v lekarni v prosti prodaji)
  2. Oboleli naj pije dovolj tekočine
  3. Oboleli naj počiva
  4. Po potrebi se po telefonu posvetujte z medicinskim osebjem.

Na tej povezavi najdete aktualne in ključne informacije iz strani NIJZ.